Yaşadığınız sağlık sorunlarından dolayı yaptırmanız gereken kanal tedavisi için doğru doktorlardan hizmet almanız ilerleyen dönemlerde daha büyük sorunlar yaşamamanız için en doğrusu olacaktır.

Dişlerin içlerindeki dokunun zedelenmiş olması, çürümüş olması ya da iltihaplanmaları nedeniyle uygulanan kanal tedavisi ile birlikte dişin içi tamamen boşaltılmaktadır. Zamanında müdahale edilmeyen dişler için durum çene kemiğine kadar ilerleyeceğinden dolayı erken müdahale çok önemlidir. Dişin içerisinde bulunan iltihaplı sinirler özel aletler kullanılarak çıkartılmaktadır.

Kanal Tedavisi Yapılması Gereken Durumlar

Genel olarak tedavi edilmemiş olan çürüklerden dolayı kanal tedavisi uygulanmaktadır. Eğer pulpada enfeksiyon ya da kalıcı bir hasar oluşmuşsa kanal tedavisi uygulanması şarttır. Bu nedenle öncelikli olarak gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir. Dişlerin çürümelere karşı korunması ve belirli periyodlar halinde diş doktoruna gidilmesi gerekmektedir.
Yirmilik Diş Çekimi

Kanal tedavisi en çok uygulanan diş tedavilerinden birisi olsa da en çok ihtiyaç duyulan diğer bir tedavi yirmilik diş çekimi olmaktadır. Yirmilik dişleri çıkması gereken yerden ve olması gerektiği gibi çıkmazsa bu operasyon yapılmaktadır. Uzun yıllardır ağız ve diş sağlığı konusunda yapmış olduğumuz müdahaleler sayesinde istediğiniz çözümler için hizmet verilmektedir. Alanında uzman doktor ve hemşirelerimizle birlikte sizlerin daha sağlıklı bir gülümsemeye sahip olmanız için gereken işlemleri yapabiliyoruz. diş eti çekilmesi tedavisi ya da yirmilik diş çekimi, ihtiyacınız olan bütün tedaviler sorun yaşanmadan kliniğimizde verilmektedir.

Kategoriler: Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir