İdeal kilonuzu öğrenerek kilo verme sürecinde nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini önceden belirleyebilir ve sağlıklı yemek tarifleri ile kilonuza kolaylıkla inebilirsiniz.

İdeal Kilo Nasıl Olmalı?

Her insanın cinsiyeti, boyu, beslenme alışkanlıkları, yağ-kemik-kas oranı birbirinden farklı olduğu için herkesin ideal kilosu da birbirinden farklıdır. Bu bakımdan ideal kilo hesaplama için en ideal yöntem yağ-kas oranını ölçen cihazlarda ölçüm yapıldıktan sonra ideal kilonuzun belirlenmesidir. Örneğin birisi için 60 kilo kilolu bir görünüme neden olurken başka birisi için 60 kilo oldukça fit bir görünüm sağlayabilir.

İdeal Kilo Öğrenme

İdeal kilonuzu öğrenebileceğiniz iki yol vardır. Bu yollardan ilki internette bulunan ideal kilo hesaplama araçlarıdır. Bu araçlar genellikle kilonuz, yaşınız ve cinsiyetiniz gibi temel bilgileri girdiğiniz ve buna göre ideal kilonuzun hesaplandığı araçlardır. Yine diyetisyen ve başka kişilerin yağ-kas oranını ölçtüğü cihazlar ideal kilonuzun hesaplanması için başvurabileceğiniz diğer bir yöntemdir. İdeal kilonuzu öğrendikten sonra diyet yemek tarifleri ile ideal kilonuza düşebilir ve sağlıklı bir kilo kaybı gerçekleştirebilirsiniz.
İdeal Kiloya Düşme

İdeal kilonuza düşmek için nasıl diyet yapmanız gerektiğine dair kafanızda soru işaretleri varsa Nur Yerlitaş’ın sağlıklı bir şekilde kilo vermesini sağlayan diyeti ve sağlıklı beslenme önerilerini inceleyebilirsiniz. 3 ana ve 2 ara öğün şeklinde beslenen Nur Yerlitaş yemeklerini pişirirken ekstra yağ kullanmadığını, kilo verme sürecini uzun bir süreye yaydığını ve böylelikle başarıya ulaştığını dile getirmiştir. Siz de yemek düzeninizi bu şekilde ayarlayıp kilo vermek için ideal bir süre hedefleyerek Nur yerlitaş diyeti uygulayabilir ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Kategoriler: Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir